الکسا

برج 101 تایپه

نوشته شده توسط:آرمین نظامی | ۰ دیدگاه

 برج 101 تایپه

                                 برج 101 تایپه                

.برج تایپه ۱۰۱ به آسمانخراشی 106 طبقه اطلاق میشه که توانست رکورد بلند ترین برج جهان رو از برج‌های دو قلوی پتروناس در شهر کوالالامپور بگیره و در کتاب گینس با ارتفاع 506 متر به خودش تغییر بده

. این برج عظیم در می سال 2005 بوسیه C.Y. Lee & Partners و شرکایش ساخته شده . نکته ای هیجان این ماجرا رو افزایش میده ساخته شدناون در مناطق زلزله خیز بر اساس نوعی ساختار منحصر بفرده بطوری که با استفاده از نوعی پاندول عظی 730 تنی در طبقات 88 ام تا 92 ام تعادل اون تضمین شده . تصاویری که از نمای بیرونی این برج با عظمت گرفته شده بسیار دیدنیه .

 

نکته جالب برای دوستان اینه که این برج عظیم مجهز به اینترنت پر سرعت گیگا بایتی با استفاده از فیبر نوری هستش و با استفاده از اینترنت ماهواره ای هم تقویت میشه . تجهیزات رادیویی بکار رفته در اینجا هم بیشتر توسط شرکت سامسونگ تهیه و نصب شده .

 

رنگ این برج عظیم در هر روز تغییر نموده (با استفاده از نوع نور دهی ) که جدول روزانه اونو در اینجا میبینید (منبع ویکی) :

 

Day Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday

Colour

 

از همه زیبا تر مشاهده شبانه این آسمان خراشه که زیبایی اونو دو چندان میکنه .

 

بد نیست وارد ساختمان بشیم .

 

آسانسور این غول معماری تایوان توسط توشیبا ساخته شده .اونطوری که خودم مطالعه کردم سرعت بالابرندگی این اسانسور طوری که از طبقه 5 ام تا 89 ام تنها 37 ثانیه زمان میبره !! . اگر اهلل خوردنی هستید بد نیست برید طبقه 85 ام اونو ببینید . رستوران Diamond Tony غذاهای دریایی و استیک به سبک اروپایی سرو میکنه و Shin Yeh 101 غذاهای تایوانی . توضیح بیشتری رو نیاز نمیبینم . تصاویر خود گویای مغازه های شیک و گرانقیمت این مجتمع تجاری هستند . طبقه پایین این مجتمع هم منبع خوب خرید خوردنی هاست … هنوز فرصت نشده بیشتر با هم بشینیم و درباره این برج با دوستان حرف بزنیم . پس این پست در آینده کامل تر میشه .

                        برج 101 تایپه

منبع: daneshju.ir

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.

ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!